Powered by Smartsupp

KostyART

KostyART - logo.

Přechod z uzavřeného (lock-in) systému

DLOUHÉ ZDRAVÍ

E-shopové stránky na míru

Firma zabývající se poskytováním zdravých výrobků nejvyšší kvality a také poskytováním informací a poradenstvím v oblasti zdravého životního stylu a prevenci onemocnění.

dlouhodobá spolupráce

únor 2023 - současnot

Nasadit e-shop do volného a otevřeného redakčního systému bez jakýchkoliv licenčních omezení. Vytvořit nový grafický návrh e-shopu tak, aby byl jednodušší pro cílovou skupinu zákazníků. Přidat nové možnosti přihlášení do zákaznického účtu. Sloučení druhého menšího e-shopu do jednoho celku a přehledně roztřídit veškeré nabízené produkty. Začátkem roku 2023 jsem měl možnost přetavit tyto hlavní požadavky do nového e-shopu na míru.

Dlouhé Zdraví - Grafický návrh.

Postup tvorby

Definice
cílové
skupiny

určení
cílových zákazníků

Vytvoření
wireframu

titulní stránky
i všech podstránek

Cíle
a požadavky

zjištění hlavních cílů nového e-shopu

Sestavení
cesty
zákazníka

a jeho nákupního chování

figma

Web a vnitřní systém

Grafický návrh

grafický návrh vznikal v programech Figma a Affinity designer a publisher s výběrem vlastní barevné palety a tvorby vlastních ikon i animací. Implementace do redakčního systému proběhla pomocí builderu a úprav CSS / JS souborů

Figma
Affinity Designer.
Affinity Publisher.

Napojení na
kontrolní panel

pravidelná kontrola aktualizací, zabezpečení, funkčnosti a tvorba záloh

Vytvoření
webu

nastavení SEO a nasazení do redakčního systému

Zaškolení
v CMS

zaškolení v redakčním systému

Růst prodeje

Díky přehlednějšímu designu, sestavení cesty zákazníka, cílení na produkty, které byly dle dat v posledních měsících nejprodávanější a zjednodušení celého nákupního procesu se povedlo zvýšit prodeje o 20% oproti předchozímu e-shopovému řešení.

Čtvrtletní růst prodejů.
Průměrný růst denních prodejů.

Můžete také navštívit můj blog a zkusit si pomocí grafických programů affinity sami vytvořit například vlastní vizitku.

RYCHLOST

e-shop

Rychlost načítání

Rychlost e-shopu je optimalizována pomocí minifikace souborů CSS a JS, je zde také nastaveno ukládání do mezipaměti, předčítání stránek při přejetí myši na odkaz, přesměrování na HTTPS přímo z domény, nastavení lazyload u obrázků a optimalizace databáze. Rychlost prvního načtení je 95%.

SITEMAP

e-shop

Responzivní vzhled a SEO

On-Page SEO bylo nastaveno pomocí struktury HTML, přidáním alternativních textů ke všem obrázkům i produktům, doplněním metadescriptions, responzivního designu všech stránek, vytvořením souboru robots.txt a vygenerováním a vložením sitemapy stránek.

WordPress

e-shop na míru

V redakčním systému

Grafický návrh vznikl v programu affinity publisher s výběrem vlastní barevné palety a tvorby vlastních ikon i animací. Implementace do redakčního systému proběhla pomocí builderu a úprav souborů CSS.

Webové stránky jsou napojeny na kontrolní panel, kde spravuji již více než 20 webových stránek a kontroluji jejich aktualizaci, rychlost a zabezpečení.

20+
spravovaných stránek