Powered by Smartsupp

KostyART

Logo - KostyART.
Přejít zpět

Datum dokončení: 20.2.2024

I s webovými stránkami se musí začít od základů

CUKRÁRNA MAGNOLIE

E-shopové stránky na míru

firma

Cukrárna Magnolie

Historie cukrárny se začala psát, když si zakladatelé spolu vychutnávali společné večery v kuchyni, experimentovali s recepty a zdobili dorty pro své přátele a rodinu. Oba však brzy pochopili, že jejich společná vášeň může být více než jen domácím koníčkem. Cukrářství pro ně není pouze profesí, ale i způsobem, jak spojit lásku, vášeň a kreativitu do jednoho sladkého celku.

magnolie

spolupráce

prosinec 2023 - současnot

Vytvořit originální, přehledný a elegantní e-shop pro cílové zákazníky i pro velkoobchodní řetězce a zároveň poskytnout zákazníkovi možnost odesílat formulář z hlavní stránky i ze stránek vybraných kategorií produktů. Některé kategorie produktů musí být přístupné jen pro velkoobchodní řetězce. Pro velice sympatický pár z Brna jsem měl možnost přetavit tyto hlavní požadavky do nového e-shopu na míru.

Magnolie - Grafický návrh.

Postup tvorby

Průzkum
trhu

abychom byli informováni o aktuálních trendech a cenách v dané oblasti

Vytvoření
wireframu

k novému e-shopu

Cíle
a požadavky

zjištění všech požadavků pro nový e-shop na míru

Sestavení
cesty
zákazníka

a jeho nákupního chování

figma

Web a vnitřní systém

Grafický návrh

grafický návrh vznikal v programech Figma a Affinity designer a publisher s výběrem vlastní barevné palety a tvorby vlastních ikon i animací. Implementace do redakčního systému proběhla pomocí builderu a úprav CSS / JS souborů

Figma
Affinity Designer.
Affinity Publisher.

Napojení na
kontrolní panel

pravidelná kontrola aktualizací, zabezpečení, funkčnosti a tvorba záloh

Vytvoření
webu

nastavení SEO a nasazení do redakčního systému

Zaškolení
v CMS

důkladné zaškolení v redakčním systému

Můžete také navštívit můj blog a zkusit si pomocí grafických programů affinity sami vytvořit například vlastní vizitku.

RYCHLOST

e-shop

Rychlost načítání

Rychlost e-shopu je optimalizována pomocí minifikace souborů CSS a JS, je zde také nastaveno ukládání do mezipaměti, předčítání stránek při přejetí myši na odkaz, přesměrování na HTTPS přímo z domény, nastavení lazyload u obrázků a optimalizace databáze. Rychlost prvního načtení je 93%.

Rychlost načítání.
Sitemapa.
XML

e-shop

Responzivní vzhled

On-Page SEO bylo nastaveno pomocí struktury HTML, přidáním alternativních textů ke všem obrázkům i produktům, doplněním metadescriptions, responzivního designu všech stránek, vytvořením souboru robots.txt a vygenerováním a vložením sitemapy stránek.

WordPress

e-shop na míru

V redakčním systému

Grafický návrh vznikl v programu affinity publisher s výběrem vlastní barevné palety a tvorby vlastních ikon i animací. Implementace do redakčního systému proběhla pomocí builderu a úprav souborů CSS.

Webové stránky jsou napojeny na kontrolní panel, kde spravuji již více než 20 webových stránek a kontroluji jejich aktualizaci, rychlost a zabezpečení.

20+
spravovaných stránek